Przez cały okres trwania letnich wakacji (lipiec, sierpień) w Białce będą organizowane otwarte dla wszystkich zajęcia z Nordic Walking. Pierwsze zajęcia odbędą się już drugiego lipca (czwartek).

Nordic Walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Przypomina narciarstwo biegowe tyle, że bez nart. Z inicjatywy nieformalnej grupy „Młodzi dla sportu” ta popularna w Polsce forma aktywności fizycznej zawita do  Białki. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla mieszkańców wioski jak i wszystkich przyjezdnych. Udział w treningu jest bezpłatny.

Zajęcia poprowadzi Angelika Remiasz. Rozpoczną się one w najbliższy czwartek (2 lipca) o godzinie 18:30 i będą odbywać się przez kolejne dwa miesiące, w każdy poniedziałek i czwartek. Miejscem zbiórki jest parking przed kościołem w Białce Tatrzańskiej – obok Punktu Informacyjnego.

Organizatorami poza wspomnianą grupą „Młodzi dla sportu” jest również stowarzyszenie Czas na Białkę. Projekt będzie realizowany dzięki funduszom pozyskanym z FIO MAŁOPOLSKA.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive