Aktualności

Aktywne wakacje czyli nordic walking w Białce.

Aktywne wakacje czyli nordic walking w Białce.

Przez cały okres trwania letnich wakacji (lipiec, sierpień) w Białce będą organizowane otwarte dla wszystkich zajęcia z Nordic Walking. Pierwsze zajęcia odbędą się już drugiego lipca (czwartek). Nordic Walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Przypomina narciarstwo biegowe tyle, że bez nart. Z inicjatywy nieformalnej grupy „Młodzi dla sportu” ta popularna w(…)

Kolejne zmiany w przepisach drogowych

Kolejne zmiany w przepisach drogowych

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten(…)

Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł. Nowe kwoty mandatów za niektóre wykroczenia, w tym związane z nieuprawnionym posługiwaniem się(…)

Nowy komendant w Bukowinie Tatrzańskiej

Nowy komendant w Bukowinie Tatrzańskiej

Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem młodszy inspektor Dariusz Urbanik uroczyście wprowadził nowego Komendanta Komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej. Od dzisiaj obowiązki na tym stanowisku pełni asp.szt. Dariusz Kostańczuk. Zastąpił on odchodzącego na emeryturę st.asp. Józefa Sądelskiego. Aspirant sztabowy Dariusz Kostańczuk zastąpił na stanowisku dotychczasowego Komendanta Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, st.asp. Józefa Sądelskiego, który po 25(…)

VI miejsce strażaków

VI miejsce strażaków

W hali sportowej Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbył się VII Powiatowy Turniej Strażaków w Piłce Nożnej Halowej  o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem. Strażacy z OSP Białka Tatrzańska zajęli 6 miejsce. Zwyciężyła pierwsza drużyna OSP Stasikówka. Strażacy z Białki debiutowali w poprzednim roku, kiedy to niespodziewanie zajęli trzecie miejsce. Tej wiosny nie udało się powtórzyć(…)

Długa zima nie zaszkodziła powiatowym drogom

Długa zima nie zaszkodziła powiatowym drogom

Mimo regularnych epizodów z opadami śniegu, można generalnie uznać, że sezon zimowy jest już za nami. I służby Powiatu Tatrzańskiego wstępnie dokonały oceny zniszczeń nawierzchni dróg, po ostatnich miesiącach trudnych warunków atmosferycznych. I z pierwszych „oględzin” wynika, że sytuacja nie jest zła. Choć oczywiście są miejsca, gdzie na pewno trzeba będzie wykonać prace naprawcze o(…)

Nad Tatrami niebo gore czyli powrót do przeszłości Białki

Nad Tatrami niebo gore czyli powrót do przeszłości Białki

„Nad Tatrami niebo gore” – będzie wojna! Przedstawiony przez Młodzieżową Grupę Teatralną z Białki Tatrzańskiej przenosi nas w trudne czasy naszych przodków. Nie brakuje w nim humoru ale i również pozwala na chwilę zadumy. Widzowie przenoszą się w czasy bezpośrednio przed wybuchem II wojny światowej. Ukazane są zarówno tradycje i zwyczaje panujące podczas wigilii Bożego(…)

„Nad Tatrami niebo gore”

„Nad Tatrami niebo gore”

Młodzieżowa grupa teatralna z Białki Tatrzańskiej zaprasza na przedstawienie ” Nad Tatrami niebo gore”, które odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 18:00 na sali parafialnej. Przedstawienie przygotowane przez Grupę Teatralną z Białki Tatrzańskiej przenosi nas w czasy naszych przodków i pozwala nam lepiej poznać nasze korzenie. Obserwujemy tradycje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia, a(…)

Pijany Słowak zatrzymany w Białce

Pijany Słowak zatrzymany w Białce

Policjanci z Komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali obywatela Słowacji, który prowadził służbowy samochód mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 54-latek został już zwolniony z aresztu. Do domu wraca pieszo. W miejscowości Białka Tatrzańska lokalni policjanci w poniedziałek tuż po pierwszej w nocy postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę fiata. Mężczyzna zachowywał się dziwnie więc policjanci(…)

Mobilna Ścigacka

Mobilna Ścigacka

„Mobilna ścigacka” ma dwóch zwycięzców! Dobiegły końca pierwsze zawody w zjeździe na byle czym, na stoku narciarskim „U Kuruca”. Znakomita pogoda oraz pozytywny nastrój zabawy przyciągnął wielu kibiców. Pierwsze miejsce przypadło dwóm załogom: Januszowi Rabiańskiemu wraz z synem oraz Rafałowi Wacławowi i Ani Piszczek. Obie ekipy stworzyły najlepsze i najciekawsze (wg jury) pojazdy. Jednak jak(…)

Load More